Militarne

Specyficzne warunki w jakich użytkowane są taktyczne buty wojskowe, policyjne i dedykowane innym mundurowym służbom specjalnym wymagają spełnienia wysokich, ściśle określonych wymagań. 

Warunkiem koniecznym jest odpowiednie dobranie podeszwy, która nie wchodzi w reakcję z olejami, rozcieńczonymi kwasami i zasadami. Podeszwa powinna być również wyposażona w  bieżnik mający cechy samooczyszczające i zapewniający dobrą przyczepność, sprężystość, odporność na ścieranie. Odpowiednia konstrukcja buta oraz wysoka jakość użytych materiałów wierzchnich powinny zapewnić stabilizację nogi podczas długotrwałego marszu oraz umożliwić dobre dopasowanie do stopy poprzez mocny i właściwy system wiązania. 

Wysoka i jednocześnie elastyczna cholewka z usztywnioną piętą i grubą podeszwą – to rozwiązania chroniące przed powstawaniem urazów stopy i nogi powstających przy bezpośrednim kontakcie z ostrymi krawędziami oraz długotrwałym użytkowaniu w ekstremalnych warunkach.

Używane w niektórych modelach oddychające i nieprzemakalne membrany (typu TE-POR i Sympatex) zapewniają uczucie komfortu i ochrony w każdych warunkach atmosferycznych.

Oprócz obuwia typowo taktycznego mamy w ofercie również buty galowe dla kadry dowódczo –sztabowej. 

Buty marki Protektor już wielokrotnie pomogły w spełnianiu niełatwych misji. Były wykorzystywane przez różne formacje w trudnych terenach skalistych, pustynnych piachach, podczas niesprzyjającej pogody, a ich pozytywne zaopiniowanie zjednuje coraz więcej sympatyków także wśród cywilnych użytkowników. 

Nasza firm posiada certyfikat AQAP 2110:2006 dokumentujący dostosowanie jakości i funkcjonalności wytwarzanych butów militarnych do wymagań NATO.